Про мене

Вітаю! Мене звуть Андрій Маслюх, я перекладач зі Львова. Більше про мене можна дізнатися, наприклад, ось із цих інтерв’ю: тут мова просто про життя, а тут – радше про переклад. Цей сайт я створив насамперед для того, щоб мати де розповідати про свої переклади, виставляти цікаві уривки з перекладених творів та публікувати всяку всячину (переважно пов’язану з перекладом, але не тільки) у блозі “Драгоманія” (для найприскіпливіших одразу зазначаю, що не маю жодного стосунку ні до східних країн, ні до європейських консулятів у тих країнах :-)). Отже, кому цікаво – запрошую прогулятися сторінками сайту та зазирнути у блоґ. Чуйтеся як удома!

Кілька слів про мене

Попри “довічну” проблему зі здоров’ям (наслідки ДЦП), майже ніколи не сумую і вмію тішитися життям. Переважно тихо-мирно, наче той Толкінів гобіт, сиджу собі за комп’ютером, пообкладавшись книжками та поринувши у черговий переклад, але часом, коли надто вже засиджуся, можу зненацька встругнути якусь авантюру й опинитися, приміром, у човні в гирлі Дунаю або на найвищій дзвіниці Чернігова. По вуха закоханий у свій рідний Леополіс – місто, яким можу блукати безконечно, щоразу відкриваючи для себе щось нове та прислухаючись до таємничої і химерної мови старих каменів… можливо, колись спробую перекласти щось і з неї :-) Полюбляю посидіти з дружиною та друзями у неповторних львівських кнайпах, попиваючи чорну каву та балакаючи про життя-буття, а іноді просто засісти на самоті в затишному куточку з цікавою книжкою. Словом, без Львова себе не уявляю, і хоч страшенно люблю мандрувати, та саме поверненню до Львова завжди тішуся чи не найбільше – адже це місто, куди так добре повертатися…

А тепер – трохи сухих професійно-біографічних даних:

 

Народився 3 червня 1975 р. у Львові.

У 1998 р. закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка (англійська філологія, диплом з відзнакою). У 2001-2003 рр. вивчав італійську мову в Центрі італійської мови і культури при ЛНУ імені Івана Франка.

Перекладаю переважно з англійської та італійської на українську.

Володію російською, вільно читаю і трохи розмовляю польською. Досить непогано розумію тексти іспанською і слов’янськими мовами,  гірше – французькою,  посередньо – латиною та німецькою. Звісно, це знання суто пасивні, на рівні сприйняття тексту.

У 2000-х працював як перекладач-фрілансер для видавництва “Свічадо“, зараз співпрацюю головно з “Видавництвом Старого Лева“. Брав участь у спільних проектах і з іншими видавництвами (“Нард“, “Книговир“). Окремі переклади також виходили друком в журналах “Всесвіт” і “Українська культура”.

З 2004 р. плідно співпрацюю з Товариством Ісуса в Україні (“Ігнатіянська серія” і не тільки).

У січні-березні 2008 р. на запрошення Папського Східного інституту стажувався в науково-дослідницькому центрі Ezio Aletti у Римі, де створював українську версію сайту цього центру.

З січня 2015 р. працюю також перекладачем у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи.

Починаючи з 1999 р., переклав понад 40 книжок, не рахуючи окремих статей, есеїв та оповідань.

Серед перекладених авторів – св. Ігнатій з Лойоли, св. Тереза з Авіли, св. Йоан від Хреста, Клайв Стейплз Льюїс, Ентоні де Мелло, Тома Шпідлік,  Жан Ваньє, Ґері Чепмен, Генрі Ноуен, Артур Конан-Дойл, Джеремі Кларксон, Арундаті РойАндреа Каміллері, Умберто Еко, Анджела Нанетті, Паоло Джордано.

Уривки з цих перекладів можна почитати, перейшовши за відповідними лінками, а дещо можна й послухати: “Загадку Торського мосту” А. Конан-Дойла, “Почерк митця” А. Каміллері і уривки з повісті А. Нанетті “Мій дідусь був черешнею” читали на Першому каналі Українського радіо, а “За межі Мовчазної планети” і “Переландру” К. С. Льюїса – по Львівському радіо.

У 2012 р. за переклад есеїв Умберто Еко та Олдоса Гакслі отримав відзнаку премії METAPHORA, а у 2013 р. – диплом тієї ж премії за переклад одного з “Листів Марка Твена з Гаваїв“.  У 2014-2016 рр. – член журі цієї премії.

В лютому 2016 р. книжка “Мій дідусь був черешнею” Анджели Нанетті у моєму перекладі посіла 3-тє місце у своїй номінації національного рейтингу “Книжка року-2015”.

Того ж таки року спробував себе у ролі письменника: моє оповідання “Трамвай № N” увійшло до збірки “10 історій для хлопців” (Львів: ВСЛ, 2017).

Як волонтер, беру участь у реалізації проекту “Дерев’яні храми України”.

12 червня 2011 р. одружився з Лесею Бартків. 22 листопада 2014 р. у нас народилася донечка – Анна-Марія.

Сконтактуватися зі мною можна, написавши на адресу andriy.masliukh(a)gmail.com, або через Facebook.

Advertisements